Načítám...
známka dálniční

Dálniční známka v České republice je v dnešní době pro všechny, kteří mají potřebu rychlého pohybu po celé ČR.

ID produktu: 08828

Cena s DPH:
1 500.00 Kč
Cena bez DPH:
1 500.00 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu

Zpoplatněným úsekem je prakticky každá dálnice a silnice pro motorová vozidla označená příslušnou dopravní značkou (IZ 1a nebo IZ 2a). Případně pod ní najdete dodatkovou tabulku E11 vymezující úsek bez poplatku nebo změnu úseku na ten s poplatkem. Dodatková tabulka vypadá celkem srozumitelně, je to přeškrtnutý nebo naopak zvýrazněný symbol dálniční známky.

Dálniční známku potřebujete na každé auto s hmotností do 3500 kg. Pokud máte přívěs, pořád se bere pouze hmotnost vozidla, takže například dodávka s hmotností do 3500 kg s přívěsem si vystačí s běžnou dálniční známkou pro osobní auto. Vozidla s hmotností nad 3500 kg již podléhají systému elektronického mýta. Motocykly známku mít nemusí. Dálniční známka se vylepuje na čelní sklo a dovolená místa, kam smíte známku vylepit, máte vyznačená na každém podkladu dálniční známky. Na dálniční známku i kontrolní kupon musíte napsat propiskou nebo fixem registrační značku příslušného vozidla.

Pořídit si můžete celkem tři typy dálničních známek, které se liší tvarem i barvou. Většinou se tvar a barva jednotlivých kuponů mění každý rok. Ke koupi jsou desetidenní, měsíční a roční. Desetidenní známka stojí 310 korun, měsíční 440 korun a roční 1500 korun. Platnost desetidenní a měsíční se vyznačuje proštípnutím patřičných kolonek. Pokud dálniční známku kupujete, můžete prodavače požádat o upravení platnosti, například pokud víte, že pojedete po dálnici až za týden a připravujete se na cestu dopředu.

Roční dálniční známka 2018 platí od 1. prosince 2017 do 31. ledna 2019. Pokud si roční dálniční známku koupíte třeba v květnu 2018, neplatí do příštího května, ale pouze do 31. ledna následujícího roku!

Dálniční známku smí kontrolovat hlídka Policie ČR nebo příslušník Celní správy. Jako řidič osobního auta jste povinen uposlechnout výzvy k zastavení od policie i celníků. Pokud máte na autě neplatnou nebo nevylepenou dálniční známku, hrozí vám bloková pokuta do 5000 korun, ve správním řízení až 100 000 korun.

 Při objednání pouze dalniční známky je VŽDY účtovaná doprava! 

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.
Hodnocení
Průměrné hodnocení 0/5
Hodnoceno 0x
  • 1 0x
  • 2 0x
  • 3 0x
  • 4 0x
  • 5 0x

Zatím nikdo nehodnotil, buďte první!

Vaše hodnocení zboží

1 - nejhorší, 5 - nejlepší

Poptávka