Načítám...
karty Taroky

V Česku se hraje s balíčkem 54 karet. 32 karet francouzského typu ve čtyřech barvách a 22 taroků.

ID produktu: 01678

EAN: 8595591700207

Cena s DPH:
70.18 Kč
Cena bez DPH:
58.00 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu

 Karty Taroky jsou zdvihová karetní hra pro čtyři hráče, hra se hraje se speciálním balíčkem tarokových karet, cílem je uhrát v rámci vylicitované hry co nejvíce bodů.

Karetní hra TAROKY obsahuje celkem 54 listů. Ve hře je 22 taroků - karet číslovaných, a 32 karet barevných, zvaných Barvy. Taroky jsou číslovány římskými číslicemi od I do XXI, dvaadvacátý tarok bez čísla, nejvyšší hodnoty, se nazývá Škýz. Ještě dvě karty ze hry mají své zvláštní postavení a charakteristický název. Tarok číslo I je Pagát a číslo XXI Mond. Pagát, Mond a Škýz tvoří trojici, jíž se souhrnně říká Trul:

Barvy ve hře jsou čtyři: srdce (herce), káry, piky, kříže.

Ve všech barvách kromě taroků jsou tyto figury, od nejsilnější k nejslabší: Král (honer), Dáma, Kaval (jezdec) a Kluk. V černých barvách jsou dále karty hodnot (od nejslabší:) 7, 8, 9, 10, v červených barvách jsou dále karty hodnot (od nejslabší:) 4, 3, 2 a Eso (eso je nejvyšší!). Figury přebíjejí ostatní karty v dané barvě. Taroky číslo I až XXI a Škýz jsou vždy nejsilnější karty ve hře, tak zvané trumfy. Mezi trumfy navzájem platí vzestupná číselná řada, vyšší tarokové číslo přebíjí vždy číslo nižší.

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.
Hodnocení
Průměrné hodnocení 0/5
Hodnoceno 0x
  • 1 0x
  • 2 0x
  • 3 0x
  • 4 0x
  • 5 0x

Zatím nikdo nehodnotil, buďte první!

Vaše hodnocení zboží

1 - nejhorší, 5 - nejlepší

Poptávka