Gravírování laserem
Gravírování laserem
Gravírování laserem
Gravírování laserem

Gravírování laserem

Gravírování laserem je specifická technologie využívající laserového paprsku k povrchové úpravě zejména kovových, pokovovaných či dřevěných předmětů k nimž patří např. pera, hrnky, termosky, nože aj. Při gravírování dochází k odpaření malé povrchové vrstvy materiálu o hloubce i pouhých několika setin milimetru. Zbarvení a kontrast výsledného popisu se odvíjí od podkladového materiálu gravírovaných předmětů. Na nerezových předmětech je popis méně nápadný, decentní se zabarvením velmi blízkým původní barvě předmětu. Laserové gravírování nabízí efektní, přesný a trvanlivý popis reklamních předmětů.

Tamponový tisk
Tamponový tisk
Tamponový tisk
Tamponový tisk

Tamponový tisk

Tamponový tisk je univerzální technologie pro potisk předmětů z rozličných materiálů (plast, kov, dřevo atd.) určená zejména pro potisk předmětů menších rozměrů – propisky, pera, klíčenky, kalkulačky, zapalovače, ciferníky apod. K výhodám tamponového tisku patří mimo jiné uplatnitelnost na povrch téměř jakéhokoliv tvaru, přesnost tisku i v malých detailech loga či obrázku.

Sítotisk
Sítotisk

Sítotisk

Potisková technika spočívající v protlačování barvy přes prostupná místa šablony (síta) na potiskovaný materiál. Sítotisk patří k nejstarším tiskovým technikám a najde své uplatnění při potisku téměř všech běžných materiálů reklamních a upomínkových předmětů, převážně pak textilu.

Ražba
Ražba

Ražba

Ražba je technologie používaná k formování kožených či koženkových materiálů pomocí tzv. raznic ve tvaru raženého textu či loga, které v povrchu předmětu vytváří úhledný reliéf. Ražba se uplatňuje u luxusních kožených předmětů jako jsou peněženky, tašky či aktovky.

Sleporažba

Sleporažba

Jde o klasickou bezbarvou ražbu bez použití fólie, kdy se do materilálu vytlačí požadovaný motiv. V místě ražby bude mít materiál ve výsledku tmavší barvu.

Barevná ražba (folioražba)

Barevná ražba (folioražba)

Při barevné ražbě se oproti sleporažbě navíc razí přes barevnou fólii, čímž se docílí překrytí ztmavení vytlačeného reliéfu barvou vybrané fólie.

Výšivka
Výšivka

Výšivka

Výšivka je vhodná pro aplikaci na různé textilní materiály a v podstatě na jakýkoliv textilní výrobek. Výšivky mohou být umístěny např. na mikiny, bundy, čepice, ručníky atd. Výšivka vyžaduje v závislosti na její velikosti použití jednoduchého vzoru či loga a zároveň i dostatečně velkého písma, tak aby bylo i po vyšití čitelné.