Rozdíly mezi pery

Pera a rozdíly mezi nimi

Pokud potřebujete nová pera pro svou firmu, najdete na trhu celou řadu možností. Při procházení dostupných možností ve městě Woodward. Možná vás napadne, jaký je rozdíl mezi kuličkovými a kuličkovými pery? Jaké výhody a nevýhody poskytují jednotlivé typy per? Co je nejlepší volbou pro nákup ve velkém pro vaše potřeby?

Zde je přehled toho, co byste měli vědět.

Kuličková pera

Kuličková pera mají viskóznější inkoust, který je ideální pro psaní na kluzké povrchy, jako jsou účtenky. Jiné typy inkoustů na vodní bázi se mohou na těchto površích rozmazávat, ale kuličková pera vytvoří ostré a snadno čitelné čáry.

Tato pera jsou velmi spolehlivá a nejčastěji se používají jako každodenní pera pro nejrůznější okolnosti a aplikace. Nejenže se s nimi dobře píše na hladký papír - používají se také k psaní poznámek. Protože při psaní s nimi musíte použít trochu tlaku, dobře se s nimi pracuje i na samopropisovacím papíře, takže můžete vytvářet tmavé stopy.

Inkoust v kuličkovém peru je vyroben ze směsi barviv, alkoholů a mastných kyselin, které zajišťují hladký inkoust, stálé mazání hrotu pera a silnější pokrytí inkoustem i na nekvalitním papíře.

Rollerová pera

Rollerová pera jsou vybavena tekutým inkoustem, který je schopen vytvářet jemné čáry lehkým dotykem. Pokud si budete dělat spoustu poznámek, je tento typ pera výhodný, protože vás nenutí tak silně tlačit pero na papír, což může snížit možnost vzniku křečí v rukou. Jedná se tedy o skvělý typ pera, který mohou zvolit studenti nebo lidé, kteří pera používají často během dne nejen k občasným podpisům nebo psaní poznámek.

Tekutý inkoust v těchto perech obsahuje barviva rozpuštěná ve vodě, podobně jako je tomu u plnicích per. Ve srovnání s kuličkovými a dokonce i gelovými pery inkoust teče velmi snadno a vyžaduje nejmenší tlak ze všech možností na tomto seznamu. Mějte na paměti, že výběr papíru je zde důležitý - inkoust bude prosakovat méně kvalitním papírem a je pravděpodobnější, že papír ucítíte přes hrot pera.

Gelová pera

Gelová pera jsou také skvělá pro studenty a každodenní psaní poznámek ve velkém množství, protože nevyžadují silný tlak na papír a tekutý inkoust z pera snadno stéká. Na gelových perech je skvělé, že nabízejí širokou škálu barev, což vám usnadní barevné odlišení konkrétních částí poznámek.

Gelový inkoust obsahuje pigmenty rozpuštěné v gelu na vodní bázi, který nabízí přesnost a živost barev. Inkoust má delší dobu schnutí, což zvyšuje možnost rozmazání, pokud mu nevěnujete patřičnou péči.