Jak správně vybrat kruhový pořadač?

Průvodce výběrem kroužkového pořadače

Našli jste správný styl pořadače v perfektní barvě, a tak do něj nyní netrpělivě vkládáte svou prezentaci. Poodstoupíte, abyste se pokochali svým dílem, a všimnete si, že pořadač vypadá smutně prázdný, jako byste někde v kanceláři ztratili polovinu papírů při tsunami. Nebo ještě hůř, váš pořadač je teď tak plný, že ho ani nemůžete zavřít!

Pořadače by neměly být nejtěžšími kancelářskými potřebami ke koupi, ale mají tendenci lidi zmást. Pokud budete mít na paměti následující základní informace o pořadačích, můžete pokaždé získat dokonalý pořadač pro své potřeby.

Vše se točí kolem prstenů

Jednou ze zásadních chyb, které se možná dopouštíte již při nákupu pořadače, je měření hřbetu stávajícího pořadače, který máte a který má přibližně takovou velikost, jakou potřebujete. Velikost pořadače určuje kroužek, nikoli hřbet, protože mnoho dnešních pořadačů má kroužky, které nejsou dokonalé kruhy. Díky všem inovacím v oblasti kancelářských produktů máte na výběr kroužky typu D, kroužky typu Slant-D a dokonce i kroužky s uzávěrem EZD.

Ušetřete si frustraci a při objednávání pořadače vynechejte měření. Nejjednodušší způsob, jak získat správnou velikost, je spočítat nebo odhadnout počet listů, které se do něj mají vejít, a na základě toho objednat. Ačkoli různé dostupné styly mají různé odhady počtu listů, všechny jsou obvykle velmi podobné.

Nevynechávejte počítání papírů

Lidé často přeceňují velikost pořadače, který potřebují, protože z oka vypadne příliš velký počet papírů. Ospravedlňuje ta hromada projektových papírů, kterou máte, ten zvažovaný třípalcový pořadač, do kterého se obvykle vejde alespoň 500 listů? Na první pohled to tak může vypadat, ale když to spočítáte, možná zjistíte, že máte jen asi 200 stran, což je ideální pro pouhý 1,5palcový pořadač.

Než si pořadač objednáte, věnujte několik minut rychlému přepočítání papíru, abyste získali velikost, kterou potřebujete. I když nepotřebujete přesný součet, i rychlé spočítání je obvykle přesnější než to, k čemu dojdete pouze na základě vizuálních údajů.